reede, 19. november 2010

Puhui v2

Pärast pikka ja kohati huvitavat/koledat Tolli/DHL-i kirjavahetust-kõnesid ja tollimaksu sain kätte oma järgmise PUHUI. Kõrvaline tööruum muutub järjest väiksemaks, hirmutav. Varsti vaja juba suurem laud praeguse asemele muretseda :D

teisipäev, 16. november 2010

"Supp tuleb alati lõpuni ära süüa!"




...no ja ma siis tegingi nii. Loo moraal on see, et ärge laske osta jogurtit sellises pakis. Joogikast saaks veel aru, aga see möks oli ikka paks....tõsiselt paks.

esmaspäev, 15. november 2010

Termopasta


Ma olen ikka öelnud (kuskil kuuldud fraas), et termopastat peab olema võimalikult vähe, aga piisavalt. Kohati ikka tekib tunne, et pudurmäed on ka kuskil selle piiri sees.

-Päikest
-E

kolmapäev, 10. november 2010

Jälle üks küsimus:

Kas punane voodipesu on see pesu, mida (naine) voodis olles seljas kannab? :P

neljapäev, 4. november 2010

LAN võrguketas

Eile oli siis see rõõmustav päev (õhtu), kui sain kätte oma uue 1TB mahuga võrgukette. Nimelt must karbike ruuteri juurde, LAN-i juhe taha ja voila. Miski erisoft oli ka kaasa, mida tegelikult väga vaja ei lähegi. Veebiliidesele sain ilusti juurde, enam-vähem jagasin asjad välja ka. Auto-taimoutid sleep-mode'i jaoks, programmeeritav töös oleku aeg, wake-on-lan funktsioon, torrenti sikutamise tugi ja esipaneelil USB pesa automaatseteks tagavarakoopiate tegemiseks. Taga ka USB pesa arvutiga ühendamiseks.

Üle FTP sai ilusti ligi, üle HTTP ka, pingida ka sai - aga mida polnud seda polnud - My network'i alla seda ei tekkinud. Päev otsa jamas ja jamasin. TÄna ka kuni panin teise läpaka käima - seal oli juurdepääs nagu niuhti olemas!

Hakkasin uurima ja tuli välja, et ma ei saa nbtstat -n käsku käima lasta, "ei ole õigusi" nagu netis igal pool väideti. Ometigi olin adminnina sees nagu alati. Tuula ja proovi aga midagi ei aita - proovisin IPX/SPX protokolle installida ja loomulikult abi ei midagi. Lõpuks leidsin ühe koha netis mis käskis ära muuta/lisada sellise koha registris:

HKLM->CurrentControlSet->Services->NetBT->Parameters. Seal kõrval on siis TransportBindName ja väärtuseks tuleb panna "\Device\".

JA SEE AITAS! Hah! 1TB külge mapitud ketas voila! :-)

teisipäev, 2. november 2010

Küstilus:

Kas ma olen laisk, kui ma ei viitsi väsimuse tõttu midagi teha?